Taniec Nowoczesny

Formacja Taneczna Reflex powstała w 2005r. Na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku 7-12 lat. W swoim repertuarze formacja posiada układy w stylu hip-hop i etiudy taneczne. Każdego roku prezentuje się podczas festynów z okazji Dnia Dziecka i Święta Gminy w Jabłonnie, brała też udział w licznych konkursach tanecznych oraz przeglądach artystycznych.Podczas naszych zajęć dzieci mają możliwość rozwijania naturalnej, spontanicznej potrzeby ruchu i tańca. Na rytmice z elementami baletu uczą się koordynacji ruchów, panowania nad własnym ciałem, płynności ruchów, wdzięku. Mają okazję do improwizacji tanecznej w rytm muzyki klasycznej (i nie tylko klasycznej) na dużej przestrzeni w sali lustrzanej. Pod okiem instruktorki biorą udział w zabawach tanecznych – w elfy, tańczące księżniczki, śpiące królewny i in.

Instruktorzy: mgr Katarzyna Sobiecka-Tomporowska (instruktor, choreograf, właścicielka Studia Animacji „Strefa 1”), Martyna Czarnecka
Termin zajęć: Katarzyna S.T. środa 17.15-17.30 duety, solo, 17.30-18.30 Mini Reflex, 18.30-19.30 Reflexik(nowa grupa)
Martyna Cz. wtorek 18.30-19.30
Koszt: 60zł/mc


Balet (6-8 lat)

Magiczny urok baletu bierze się stąd, że jest on częścią świata teatru. Chcielibyśmy rozwinąć u dzieci osobowość, pasję, radość z tańca. Poprzez zabawę tańcem dzieci będą mogły odkryć swoją wrażliwość i piękno.

Program nauki tańca baletowego zakłada opanowanie minimalnej techniki tańca klasycznego oraz zdobycie umiejętności wykonania tańca w formie artystycznej. Wybranie odpowiedniego zestawu ćwiczeń pomoże w uzyskaniu prawidłowej pozycji całego ciała, uzyskaniu i utrzymaniu profesjonalnego wykręcenia nóg, zwiększeniu rozwartości. Ćwiczenia zwiększą sprawność ruchową i fizyczną, zwiększają takie cechy jak szybkość, siłę, zwinność a przede wszystkim równowagę, lekkość i płynność, świadomość ruchów, swobodę i koordynację. Opanowanie umiejętności ustawienia ciała, przenoszenia ciężaru ciała z nogi na nogę, próba utrzymania równowagi, świadome używanie stóp w kontakcie z podłogą.

Instruktor: Ola Szoblik
Termin zajęć: piątek 16.45-17.45
Koszt: 60zł/mc


Modern Jazz (6-9 lat)

Taniec współczesny oparty jest na idei baletu, ale pozbawiony jest jego sztywnych zasad. Kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza oraz opowiadanie tańcem – przekazywanie pewnej historii, idei poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny jest luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp.

Instruktor: Ola Szoblik
Termin zajęć: piątek 17.45-18.45
Koszt: 60zł/mc


ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Instruktor: Ilona Ozimek
Termin zajęć: poniedziałek 16.30-17.30
Koszt: 60zł/mc